Co je to repasovaný iPhone?

Repasované iPhony

Repasovaný telefon iPhone pochází z větších firem, které po nějaké době obměňují starší techniku za novější. Použité telefony iPhone se vykupují ve velkém, vše se řádně otestuje, přeinstaluje se operační systém. Po koupi není obvykle potřeba s telefonem nic dělat, protože je funkční. Pokud je nějaký kus poškozený např. škrábanec, flek na displeji apod., ale fungují, se tyto telefony prodávají se slevou a kupující je na tuto závadu upozorněn. Do kategorie B řadíme zboží, které vykazuje lehké známky používání, toto zboží je ale vždy funkční.

Jedním z hlavních rozdílů mezi repasovaným iPhone a koupeným iPhone od jednotlivce na inzerát je v poskytování záruky. Záruka je obvykle u repasovaných iPhone až 1 rok. Uplatnit záruku u firmy je jednodušší než uplatnit záruku od jednotlivce. Použité zboží prodává jednotlivec na inzerát často ve chvíli, kdy se u něj začínají projevovat závady. Repasovaný iPhone je vždy před prodejem otestovaný a také vyčištěný, projevení skryté vady se tak minimalizuje.

Mezi výhody a nevýhody repasovaných iPhonů patří: V porovnání s telefonem iPhone koupený na inzerát je koupě repasu bezpečnější. Další výhodou je především výhoda cenová. Repasované telefony jsou vhodné tam, kde nejsou kladeny vysoké nároky na výkon, ale spíše na spolehlivost a také nízkou cenu. Mezi nevýhody řadíme použitou baterii s nižší výdrží a také kratší záruku oproti novému telefonu.

Kvalita repasovaných iPhonů je ověřená. U těchto iPhonů je možné dokoupit prodlouženou záruku až na 24 měsíců. Když se projeví závada u nějakého iPhonu, nechává se obvykle na náhradní díly. Občas se u nějakého produktu vymění starší komponenta za novou.