Jak poznat kvalitní kabel k iPhone?

Jak poznat kvalitní kabel k iPhone?

Věděli jste, že v konektoru lightning kabelu je elektronický čip? Dokonce několik? Čipy v konektoru hlídají nabíjení a bezpečnost. Po připojení iPhone k jinému zařízení si certifikovaný kabel ověřuje, zda má připojené zařízení také certifikaci a zda je bezpečné se k němu připojit. Kabel s certifikací MFi si tedy hlídá bezpečnost i proces nabíjení. 

mfi logo small

Nabíjení

Jeden z čipů v certifikovaném Lightning kabelu hlídá nabíjení iPhone. Měří proudy při nabíjení a po úplném nabití pak sníží přísun energie z nabíječky na takzvaný udržovací proud. Ten šetří opotřebení baterie a spotřebu elektrické energie nabíječky.

Lithium-Polymer baterie

S nejnovějšími Li-Pol bateriemi tedy není nutné po plném nabití zařízení odpojovat, protože díky elektronice v kabelech nehrozí tazvané přebití, které bylo problémem u starších typů nabíjecích baterií. Nejvhodnější je udržovat iPhone, iPad a počítače MacBook co nejvíce v nabíječce. Nejjednodušší je poučka, že zařízení je připojeno k nabíječce po celou noc. Šetří se tím životnost baterie a při připojení na WiFi si iPhone zálohuje data na iCloud.

4 kabely

1 - originál Lightning kabel od Apple

S originálními kabely od Apple si můžete výt jisti, že bude správně a rychle synchronizovat a také bezpečně nabíjet svůj iPhone.

2 - neoriginální kopie

Většinou jsou neoriginální kabely vyrobeny méně náročnou technologií, mají viditelné švy v lisu, jdou vidět zářezy a výstupky ve spojích a zámky kovové části USB konektoru mají nesprávný tvar. Neoriginální kabely mají také postříbřené kontakty, ty v originálních kabele jsou pozlacené, aby se snížil elektrický odpor.

3 - Certifikovaný od jiného výrobce

Nabízí stejnou kvalitu jako Apple, ale navíc konkurují buď nižsí cenou nebo některou z výhod jako jsou větší odolnost kabelu, oboustranný konektor USB, integrace do zařízení, neobvyklé materiály či vlastní design či daší funkcionality.

4 - Necertifikovaný od jiného výrobce

Nikdo neumí předpovědět, jak kvalitně byl kabel vyroben a zda obsahuje potřebnou elektroniku, takže trpí podobnými neduhy jako neoriginální kopie v bodu 2.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení