Jak poznat kvalitní kabel k iPhone?

Jak poznat kvalitní kabel k iPhone?

Věděli jste, že v konektoru lightning kabelu je elektronický čip? Dokonce několik? Čipy v konektoru hlídají nabíjení a bezpečnost. Po připojení iPhone k jinému zařízení si certifikovaný kabel ověřuje, zda má připojené zařízení také certifikaci a zda je bezpečné se k němu připojit. Kabel s certifikací MFi si tedy hlídá bezpečnost i proces nabíjení. 

mfi logo small

Nabíjení

Jeden z čipů v certifikovaném Lightning kabelu hlídá nabíjení iPhone. Měří proudy při nabíjení a po úplném nabití pak sníží přísun energie z nabíječky na takzvaný udržovací proud. Ten šetří opotřebení baterie a spotřebu elektrické energie nabíječky.

Lithium-Polymer baterie

S nejnovějšími Li-Pol bateriemi tedy není nutné po plném nabití zařízení odpojovat, protože díky elektronice v kabelech nehrozí tazvané přebití, které bylo problémem u starších typů nabíjecích baterií. Nejvhodnější je udržovat iPhone, iPad a počítače MacBook co nejvíce v nabíječce. Nejjednodušší je poučka, že zařízení je připojeno k nabíječce po celou noc. Šetří se tím životnost baterie a při připojení na WiFi si iPhone zálohuje data na iCloud.

4 kabely

1 - originál Lightning kabel od Apple

S originálními kabely od Apple si můžete výt jisti, že bude správně a rychle synchronizovat a také bezpečně nabíjet svůj iPhone.

2 - neoriginální kopie

Většinou jsou neoriginální kabely vyrobeny méně náročnou technologií, mají viditelné švy v lisu, jdou vidět zářezy a výstupky ve spojích a zámky kovové části USB konektoru mají nesprávný tvar. Neoriginální kabely mají také postříbřené kontakty, ty v originálních kabele jsou pozlacené, aby se snížil elektrický odpor.

3 - Certifikovaný od jiného výrobce

Nabízí stejnou kvalitu jako Apple, ale navíc konkurují buď nižsí cenou nebo některou z výhod jako jsou větší odolnost kabelu, oboustranný konektor USB, integrace do zařízení, neobvyklé materiály či vlastní design či daší funkcionality.

4 - Necertifikovaný od jiného výrobce

Nikdo neumí předpovědět, jak kvalitně byl kabel vyroben a zda obsahuje potřebnou elektroniku, takže trpí podobnými neduhy jako neoriginální kopie v bodu 2.

×