Máte pomalý internet?

Máte plný počet čárek a přesto je internet pomalý? Notebook se odpojuje od internetu, bezdrátová tiskárna chvíli funguje a za chvíli už ne, maily v obýváku fungují jako když bičem mrská a v pracovně chlásí chyby serveru? Chcete vědět proč se to děje?

WiFi se šíří jako světlo

WiFi funguje stejně jako světlo žárovky. Pokud žárovku pověsíte uprostřed místnosti na strop, bude dost světla v celé místnosti, ale do vedlejší místnosti přes dveře už světla moc nepronikne. Stejně tak, když žárovku schováte do rohu místnosti a schováte ji za pohovkou, bude světla jen minimum.

Odrazy a útlum

Světlo a Wifi signál je stejné vlnění jen na jiné frekvenci, takže se budou chovat hodně podobně. A stejně jako světlo, ani WiFi signál neprojde přes zeď, takže i když na druhou stranu zdi nějaké světlo dorazí pomocí mnoha odrazů, číst u tak slabého světla knihu nepůjde.

Sklep a patrový dům

Stejně tak WiFi z přízemí nemůže dosáhnout ani do sklepa ani do patra. Správný postup je tedy umístit menší WiFi router do každé místnosti, kde potřebujeme používat internet.

Rychlost internetu

Je důležité vědět, že existují dvě rychlosti. Jedna je rychlost internetu od poskytovatele (providera) a druhá je rychlost bezdrátové sítě uvnitř domácnosti. Provider přivádí internet do domácnosti většinou kabelem do domácího routeru.

Domácí síť

Až teprve domácí router rozesílá takto přijatý signál internetu po naší domácnosti. Pro důležité místnosti je lepší pořídit routerů více. Zde narazíte na rozdíly mezi levnými a drahými routery. Ty dražší totiž nabízí funkci "rozšíření sítě" a vyšší rychlosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení