5 věcí, na které si dejte pozor při koupi iPhone z bazaru

Koupit použitý iPhone je velmi prospěšná jak pro přírodu, tak pro Vaší peněženku. Jenže to není jen tak, otevřít bazar a vybrat ten nejlevnější. Jsou zde rizika, o kterých se rozepíšu níže, která by vaší peněženku ve výsledku stála mnohem více, než kolik ušetříte, když se rozhodnete použitý iPhone koupit kvůli nižší ceně.

Bazar

⚠️ Bazarové telefony často nemají záruku a nemáte tak většinou tedy ani žádnou jistotu, že když se něco pokazí, prodejce se Vám o to postará. I přes to, že je Apple iPhone velmi spolehlivý, může se, jako každá elektronika, také pokazit a pak je záruka něco, co Vám kryje záda. Pokud Vám nemůže prodejce vystavit fakturu, požádejte ho alespoň o řádnou kupní smlouvu. 

✅ Na každý iPhone zakoupený u nás máte záruku vždy minimálně 12 měsíců a k tomu Vám navíc dáme naší prodlouženou záruku 36 měsíců.

Kradený iPhone

⚠️Ověřte si na blacklistu, jestli není iPhone kradený, například na http://www.iunlocker.com kde můžete zjistit, zda bazarový iPhone není v evidenci kradených iPhonů, nebo zda na něj není vázaná smlouva operátora. Pro zjištění stavu v Blacklistu stačí zkontrolovat IMEI číslo iPhone přes výše uvedený web.

✅ Koupí iPhone od nás máte garanci původu. Každý kus totiž zkontrolujeme v databázi (Blacklistu), a pokud něco není v pořádku, takový iPhone do prodeje NEDÁME

iCloud

⚠️Zkontrolujte si před koupí, že je odhlášený iCloud, opět například na http://www.iunlocker.com iCloud, který původní uživatel neodhlásí, není nijak možné odstranit a budete mít tak nepoužitelné těžítko. Pro zjištění stavu iCloud v zařízení stačí zkontrolovat IMEI číslo iPhone přes výše uvedený web.

✅ iPhone od nás Vám příjde v továrním nastavení a odhlášený.

Blokace na operátora

⚠️Dejte si pozor na původ telefonu, jestli není blokovaný na zahraničního operátora. V zahraničí, například v Rakousku, je častým benefitem od operátorů iPhone ke smlouvě, který je však softwarově vázán na síť daného operátora. Takový "zámek" se samozřejmě dá obejít, ale je to všeobecně komplikované a při prodeji pak takový telefon nemá moc velkou hodnotu

✅ Podobně jako u Blacklistu kontrolujeme každý jeden kus i na blokace od operátora

Zjistěte si, jestli byl iPhone repasovaný a jaká je záruka

⚠️Dejte si pozor na neodborně repasovaný iPhone. Díly se dnes dají poměrně snadno sehnat, bohužel tak sandné to není s odbornou instalací daného dílu. Je potřeba, aby tento úkon prováděl zodpovědný a zkušený technik, protože při neodborné výměně může sice použitý iPhone fungovat na oko v pořádku, ale po nějaké době zjistíte, že například nebyly dodrženy všechny postupy, telefon nebyl odborně složen a například nebyla po otevření iPhonu vyměněna těsnící adhesivní páska. I při dodržení všech postupů by však ten, kdo opravu prováděl, měl být schopen držet záruku, alespoň na svou práci.

✅ Máme více jak 8 leté zkušenosti s prodejem použitých iPhonů z druhé ruky a také se servisem a víme, na co si dát pozor. Za kvalitou našich iPhonů a práce si stojíme!

✅ Pokud nechcete zbytečně riskovat...

můžete si vybrat některý z našich zkontrolovaných, prověřených a otestovaných iPhonů na našem Eshopu. Každý telefon jsme zkontrolovali, jestli:

 • Není kradený
 • Nemá žádné funkční vady
 • Není vázaný na operátora
 • Není blokovaný na iCloud
 • Má pouze díly originální kvality

Takže pokud chcete ušetřit koupí použitého iPhone z druhé ruky a zároveň chcete mít jistotu, záruku a klid, můžete koupit jeden z naší nabídky. Mezi hlavní benefity u nás můžeme zmínit:

 • Ověřený původ ✅
 • Doprava & Vrácení ZDARMA 📦
 • Záruka až 3 roky 🛡
 • Dárek ke každému iPhonu 🎁
 • Pečlivě zkontrolované a otestované 👨🏻‍🔧
 • Možnost výměny do 31 dní 🗓

Tak už na nic nečekejte a vybírejte z naší nabídky prověřených iPhonů🤩

×