Vyplatí se koupit iPhone 11 nebo iPhone 12?

Zajímá vás, zda je lepší pořídit iPhone 11 nebo iPhone 12 a nemůžete se rozhodnout? Níže jsem sepsal článek, který by nerozhodným zájemcům o tyto modely mohl pomoci. Článek srovnává iPhone 11 a iPhone 12 na základě jejich parametrů, předností a doporučení. 


Srovnání iPhone 11 a iPhone 12: Který telefon si vybrat?

Apple pravidelně uvádí na trh nové modely iPhone, a to i v rámci své základní řady. Dnes se podíváme na srovnání iPhone 11 a iPhone 12, abychom vám pomohli rozhodnout, který z těchto smartphonů by mohl být pro vás ten pravý.

1. Design a Konstrukce:

iPhone 11 přišel s designem, který následoval linii svých předchůdců, s hliníkovým rámem a skleněným zadním panelem. Naopak iPhone 12 přinesl změnu, představující čistý a moderní vzhled s hranatými rohy a Ceramic Shield sklem na přední straně, což má zvýšit odolnost proti pádům.

2. Displej:

iPhone 11 má 6,1palcový LCD Liquid Retina displej s rozlišením 1792 x 828 pixelů, zatímco iPhone 12 nabízí 6,1palcový Super Retina XDR OLED displej s rozlišením 2532 x 1170 pixelů. iPhone 12 vítězí v oblasti displeje s lepším kontrastem a živějšími barvami.

3. Výkon:

Oba telefony jsou poháněny výkonným čipem Apple A14 Bionic, což znamená, že jsou velmi rychlé a schopny pohodlně zvládat náročné úkoly a hraní her.

4. Fotoaparát:

Oba modely mají dvojitý fotoaparát na zadní straně. iPhone 11 má 12MP hlavní snímač a 12MP ultraširokoúhlý snímač, zatímco iPhone 12 nabízí také 12MP hlavní snímač, ale 12MP ultraširokoúhlý snímač s lepší nízkou světelností. iPhone 12 má také technologii Smart HDR 3 pro vylepšené snímky za různých světelných podmínek.

5. 5G a MagSafe:

iPhone 12 přinesl podporu pro 5G, což znamená rychlejší internetové připojení. Navíc, iPhone 12 podporuje MagSafe, což je magnetický systém pro připojení různých příslušenství jako jsou bezdrátové nabíječky a pouzdra. Více o Magsafe a proč ho chtít najdete ZDE

6. Cena:

Ceny se budou lišit v závislosti na jeho interní paměti a stavu, ale obecně platí, že iPhone 11 je levnější než iPhone 12.

7. Závěr:

Pokud hledáte moderní design, lepší displej, vylepšený fotoaparát a podporu pro 5G, iPhone 12 je jasnou volbou. Nicméně, iPhone 11 je stále velmi schopný smartphone s vynikajícím výkonem a kvalitním fotoaparátem, a pokud hledáte něco více cenově dostupného, může být pro vás vhodným výběrem.

Celkově vzato, volba mezi iPhone 11 a iPhone 12 závisí na vašich individuálních potřebách a rozpočtu. Rozhodnete-li se pro novější model, budete mít přístup k nejnovějším funkcím a technologiím, ale i iPhone 11 stále nabízí skvělý výkon a funkce za rozumnou cenu.

 
×