Vyplatí se koupit iPhone X?

iPhone X byl značně významným krokem směrem k revoluci v designu a funkcionalitě smartphonů od společnosti Apple. Kombinoval inovativní prvky a moderní technologie, které se staly základem pro následující generace iPhonů. 

Design: iPhone X přinesl zásadní změny ve vzhledu iPhonu, odstraněním tlačítka Home a zavedením tzv. "notch" (zářezy) na vrchní části displeje pro umístění senzorů. Tento designový krok byl později přijat i dalšími modely. Na rozdíl od starších modelů iPhone, kde byl okraj kolem displeje poměrně výrazný, u iPhone X byly rámečky mnohem tenčí, což přispělo k modernímu vzhledu.

Displej: iPhone X přišel s OLED displejem nazývaným "Super Retina". Tento displej nabídl vynikající barevnou reprodukci, kontrast a hlubší černou barvu ve srovnání s předchozími LCD displeji na starších modelech iPhone. Rozlišení 2436 x 1125 pixelů poskytlo ostrý obraz a vylepšilo celkový vizuální zážitek.

Výkon: iPhone X byl poháněn čipem A11 Bionic, který zajišťoval rychlý a plynulý výkon. Ve srovnání se staršími modely iPhone byl tento čip výrazně výkonnější, což znamenalo rychlejší spouštění aplikací, hladší multitasking a lepší zvládání náročných úloh.

Fotoaparát: iPhone X měl duální fotoaparát na zadní straně se 12MP širokoúhlým a teleobjektivem. Fotoaparát byl vybaven funkcemi jako je optická stabilizace, portrétní režim s rozostřeným pozadím a pokročilé možnosti nastavení expozice. Ve srovnání s předchozími modely iPhone měl iPhone X vylepšenou kvalitu fotografií, zejména při snímání za horších světelných podmínek.

Porovnání s iPhone XS: iPhone XS, následující model po iPhone X, přinesl několik drobných vylepšení. Z technologického hlediska byly mezi těmito dvěma modely pouze malé rozdíly. iPhone XS měl o něco lepší voděodolnost, mírně výkonnější čip A12 Bionic a vylepšený fotoaparát s lepším zpracováním snímků za horších světelných podmínek.

Závěr: iPhone X byl zlomovým modelem, který změnil způsob, jakým jsme vnímali design a funkce smartphonu od Applu. Přinesl inovativní prvky, které se staly standardem pro následující generace iPhonů. Ve srovnání se staršími modely nabídl výrazné zlepšení v oblastech jako design, displej, výkon a fotoaparát. S nástupem iPhone XS byly provedeny drobné úpravy, které posunuly výkonnost a funkčnost o kousek dál.

Vyplatí se tedy koupit iPhone X? 

Níže jsem pro vás připravil shrnutí, kdy se vám vyplatí přejít na iPhone X ze staršího iPhone (✅ = přechod se vám vyplatí, ❌ přechod se vám nevyplatí)

✅ iPhone 7 / 7 Plus jsou již zastaralé modely a přechod na iPhone X doporučuji

✅ iPhone 8 / 8 Plus oproti předchůdci dostal bezdrátové nabíjení, jejich iOS podpora však v roce 2023 bude již končit a proto přechod na iPhone X doporučuji

❌ iPhone SE 2020 je sice jen modernější verze iPhone 8, a jedná se o základní model, ale kvůli delší podpoře systému iOS a aktualizacím se přechod na iPhone X se nevyplatí

❌ iPhone SE 2022 - zde platí to samé, co u iPhone SE 2020

 

Váš aktuální iPhone Vyplatí se přejít na iPhone X?
iPhone 7 / 7 Plus Ano ✅
iPhone 8 / 8 Plus Ano ✅
iPhone SE 2020 Ne  iPhone SE2020 bude mít delší podporu iOS
iPhone SE 2022 Ne  iPhone SE2020 bude mít delší podporu iOS

 

 

Pokud vás iPhone X oslovil, můžete si prohlédnout naší aktuální nabídku zde

 
×