Vyplatí se koupit iPhone XS Max?

iPhone XS Max byl představen společností Apple jako vlajková loď mezi chytrými telefony v září 2018. S jeho výkonným hardwarem a pokročilými funkcemi přinesl do řady iPhone nové možnosti. Zde je recenze tohoto modelu a srovnání s některými staršími verzemi iPhone.

Design: iPhone XS Max se designově držel podobných linií jako jeho předchůdci, zejména iPhone X. Na přední straně dominuje větší OLED displej s tenčími rámečky, což znamená větší obrazovku na podobných rozměrech těla. Skleněná konstrukce s nerezovým rámečkem dodává telefonu luxusní vzhled. I když design nebyl zcela revoluční, stále šlo o kvalitní a moderní provedení.

Displej: OLED displej byl jedním z hlavních taháků iPhone XS Max. S jeho velikostí 6,5 palců a vysokým rozlišením byl ideální pro multimediální zážitek. Barvy byly živé a kontrast vynikající. Displej podporoval HDR obsah a True Tone technologii, což přispívalo k realističtějšímu zobrazení.

Výkon: Díky procesoru A12 Bionic patřil iPhone XS Max k nejvýkonnějším chytrým telefonům své doby. Byl schopen zvládnout náročné úkoly včetně her a multitaskingu s lehkostí. Výkonový skok oproti předchozím modelům byl znatelný a uživatelé ocenili rychlost otevírání aplikací a plynulost systému.

Fotoaparát: iPhone XS Max disponoval duálním fotoaparátem s rozlišením 12 MP. Kvalita fotografií byla vynikající, zejména za dobrých světelných podmínek. Nový Smart HDR režim přinesl vylepšenou expozici a detaily. Byla také zlepšena kvalita fotografií pořízených za špatných světelných podmínek, ale některé konkurenční modely v tomto směru stále byly mírně lepší.

Baterie iPhone XS Max byla o něco výkonnější než u svých předchůdců, což bylo vítané zlepšení. Pro běžné použití byl telefon schopen vydržet jeden den, ale uživatelé s náročnějším využitím mohli potřebovat doplnit energii v průběhu dne.

Celkově lze říci, že iPhone XS Max byl v době svého vydání špičkovým zařízením s vynikajícím displejem, výkonem a fotoaparátem. I když designově nepřinesl revoluci, byl výrazným krokem vpřed oproti svým předchůdcům. Dnes, několik let po jeho uvedení na trh, může být stále využíván jako spolehlivý a výkonný smartphone, i když od té doby byly uvedeny novější modely s ještě pokročilejšími funkcemi.

Vyplatí se tedy koupit iPhone XS Max? 

Níže jsem pro vás připravil shrnutí, kdy se vám vyplatí přejít na iPhone XS Max ze staršího iPhone (✅ = přechod se vám vyplatí, ❌ přechod se vám nevyplatí)

✅ iPhone 7 / 7 Plus jsou již zastaralé modely a přechod na iPhone XS Max doporučuji

✅ iPhone 8 / 8 Plus oproti předchůdci dostal bezdrátové nabíjení, jejich iOS podpora však v roce 2023 bude již končit a proto přechod na iPhone XS Max doporučuji

✅ iPhone SE 2020 je sice modernější verze iPhone 8, avšak jedná se o základní model, přechod na iPhone XS Max se vyplatí

✅ iPhone SE 2022 je modernější verze iPhone SE 2020, ale jediná markantní změna je přidání podpory 5G, takže stále dává smysl přejít na iPhone XS Max

✅ iPhone X byl první model, který nabídl FaceID, ale jedná se o model uvedený na trh v roce 2017 a přechod na modernější iPhone XS Max doporučuji

✅ iPhone Xr byl uveden jako levnější verze výkonnějšího iPhone Xs, možnost E-Sim ale kvůli výkonu a lepšímu foťáku a velikosti přechod na iPhone XS Max doporučuji

Váš aktuální iPhone Vyplatí se přejít na iPhone XS Max?
iPhone 7 / 7 Plus Ano ✅
iPhone 8 / 8 Plus Ano ✅
iPhone SE 2020 Ano ✅
iPhone SE 2022 Ano ✅
iPhone X Ano ✅
iPhone Xr Ano ✅
iPhone Xs Ano ✅ 

 

 

Pokud vás iPhone XS Max oslovil, můžete si prohlédnout naší aktuální nabídku zde

 
×