Co je iCloud?

iCloud je cloudová služba od společnosti Apple (icloud.com), která umožňuje uživatelům ukládat a synchronizovat svá data a soubory mezi různými zařízeními, jako jsou iPhone, iPad, Mac a další. iCloud umožňuje ukládání fotografií, videí, hudby, dokumentů a dalších souborů v bezpečném a spolehlivém online úložišti.

Potřebuji iCloud?
Existuje mnoho důvodů, proč je dobré používat iCloud. Níže vypíšu ty, které považuji jako stěžejní argumenty, proč iCloud používat:

  • Jedním z hlavních důvodů proč používat iCloud je, že umožňuje uživatelům přístup k jejich datům a souborům kdykoli a kdekoli. Uživatelé mohou například pořídit fotografii na svém iPhonu a ihned ji mít k dispozici na svém iPadu, aniž by bylo nutné ji někam posílat nebo ji ukládat na USB flash disk.
  • Další výhodou iCloudu je, že umožňuje automatickou synchronizaci dat a nastavení mezi různými zařízeními. Pokud například změníte své kontakty na svém iPhone, tyto změny se okamžitě projeví i na vašem iPadu a dalších zařízeních.
  • iCloud také nabízí možnost zálohovat data z vašich zařízení, což je velmi užitečné v případě, že ztratíte nebo poškodíte své zařízení. Díky záloze v iCloudu můžete obnovit svá data a nastavení na nové zařízení, aniž byste ztratili své důležité informace.
  • Další výhodou iCloudu jsou jeho funkce pro sdílení souborů, které umožňují uživatelům sdílet soubory a dokumenty s ostatními lidmi, ať už jde o fotografie, videa, prezentace nebo jiné soubory. Sdílení souborů v iCloudu je snadné a bezpečné a umožňuje uživatelům jednoduše sdílet své soubory s rodinou, přáteli nebo kolegy.
  • Celkově lze říci, že iCloud je velmi užitečná služba, která umožňuje uživatelům ukládat, synchronizovat a sdílet svá data a soubory mezi různými zařízeními. iCloud nabízí mnoho výhod, které zahrnují přístup k datům kdykoli a kdekoli, automatickou synchronizaci dat a nastavení, zálohování dat a možnost sdílení souborů s ostatními lidmi.

Kolik stojí iCloud
Když si pořídíte iPhone, iPad nebo MacBook od společnosti Apple a založíte si účet s Apple ID, dostanete 5GB úložiště iCloud zdarma. Bohužel je 5GB iCloud úložiště na plnohodnotné zálohování v dlouhodobém horizontu poměrně málo. Ale Apple je v tomhle chytrý, a těch 5GB iCloud paměti Vám dává jako "ochutnávku", aby jste si mohli vyzkoušet, jak skvěle služba iCloud funguje a pak si zakoupili některý z placených tarifů. A jako uživatel nejvyššího tarifu mohu potvrdit, že opravdu funguje tak, jak má. Triky, které iPhone umí díky iCloud najdete v dalším článku (odkaz). 

Ceník (platný dle Apple 4.5.2023, včetně DPH):

 • 5GB Zdarma
 • 50GB 25.-
 • 200GB 79.-
 • 2TB 249.-


Jak nastavit iCloud Drive na iPhonu nebo iPadu

 1. Přejděte do Nastavení > [vaše jméno].
 2. Vyberte na iCloud.
 3. Zapněte iCloud Drive.

 


Jak nastavit iCloud Drive na Macu

 1. Přejděte do nabídky Apple  > Nastavení systému nebo Apple  > Předvolby systému a klikněte na Apple ID. 
 2. Vyberte iCloud.
 3. Pokud je to nutné, přihlaste se pod svým Apple ID.
 4. Zapněte iCloud Drive.

 


Jak nastavit iCloud Drive na počítači s Windows

 1. Nastavte si iCloud Drive na iPhonu, iPadu nebo Macu.
 2. Na počítači se systémem Windows 11 nebo novějším si stáhněte a nainstalujte iCloud pro Windows z obchodu Microsoft Store.
 3. Chcete-li otevřít iCloud pro Windows, přejděte na Start, otevřete Aplikace nebo Programy a otevřete iCloud pro Windows.
 4. Přihlaste se svým Apple ID. 
 5. Vyberte iCloud Drive a klikněte na Použít.

×