Na displeji až 10x více bakterií než na WC míse...

Mobilní telefon: Nejznečištěnější předmět, který denně používáte

Mobilní telefon je dnes neodmyslitelnou součástí našeho života. Neustále ho používáme k práci, komunikaci, zábavě i brouzdání na sociálních sítích. Jenže to, co by se mohlo zdát jako nenápadný předmět, může být ve skutečnosti zdrojem mnoha bakterií a dalších nečistot, které mohou vést k nepříjemným ekzémům a podráždění kůže na rukou a obličeji.

Mobilní telefon je jedním z nejvíce znečištěných předmětů, se kterým člověk přichází během dne do styku. Na jeho povrchu se podle odhadů může nacházet až 10krát více bakterií než na toaletní míse. Mezi ty nejčastější patří stafylokoky, streptokoky a E. coli. Tyto bakterie mohou způsobovat různé zdravotní problémy, od infekcí po kožní alergie.

Mobilní telefon si často přikládáme na obličej. To může vést k přenosu bakterií z telefonu na kůži a do očí.

Jak zabránit šíření bakterií z mobilního telefonu?

Pravidelně čistěte svůj mobilní telefon. To můžete udělat pomocí vlhkého alkoholového hadříku nebo speciálního čisticího prostředku.
Nepoužívejte svůj mobilní telefon v kuchyni nebo koupelně. Tam je riziko kontaminace bakteriemi z potravin nebo z vody.
Nepřikládejte si svůj mobilní telefon na obličej pokud je znečištěný.
UV sterilizace jednou za čas také neuškodí

Pro ještě lepší hygienu vašeho mobilního telefonu můžete využít UV sterilizaci. UV záření je účinné při ničení bakterií, virů a plísní. Existují speciální UV sterilizátory pro mobilní telefony, které jsou k dispozici v e-shopech nebo v některých prodejnách elektroniky. Například u nás, v iPhoneLabu, naším zákazníkům telefon vyčistíme UV sterilizačním boxem na počkání zdarma. 

Závěr

Hygiena mobilního telefonu je důležitá pro vaše zdraví. Pravidelným čištěním a používáním UV sterilizace můžete pomoci zabránit šíření bakterií a jiných nečistot.

Chcete svůj telefon zbavit bakterií? ZDE se můžete zarezervovat a my Vám ho dáme do "pucu"!

 

 
×