5 Důvodů, proč nabíjet bezdrátově

1) Nechali jste se namotat, ale dnes už frčí propojení bez závazků

Prvním a nejzřejmějším důvodem je absence zamotaných kabelů, tedy lépe řečeno, potřeba pouze jednoho jediného. S bezdrátovým nabíjením stačí položit telefon na nabíjecí podložku a máte hotovo. Už žádné zmatené vyhledávání kabelu nebo zoufalý boj s uvolněním uzlů. Taky se občas cítíte jako Vincent Vega, když hledáte ten správný kabel, nebo když se snažíte rozmotat klubíčko kabelů na nočním stolku?

lost-electrical

 

2) Jedna bezdrátová nabíječka pro všechny, ať už máte Android, nebo Apple iPhone nebo AirPods...

Jedním z hlavních benefitů je univerzálnost pro různé značky smartphonů. Bezdrátové nabíjení je univerzální, což znamená, že je kompatibilní s různými značkami smartphonů. Díky tomu se nemusíte trápit s hledáním správného konektoru a můžete sdílet nabíječku s přáteli či rodinnými příslušníky, kteří mají jiný typ telefonu a podporuje bezdrátové nabíjení.


40659_bezdratova-nabijecka-swissten-2v1--2x-10w--bila

3) Váš nabíjecí konektor není dálnice, aby vám tam jezdil kabel X-krát za den

Opotřebení se zvyšuje s každým připojením a odpojením nabíjecího kabelu. Bezdrátová nabíječka nesnižuje životnost konektoru a tedy používáním bezdrátové nabíječky prodlužujete životnost nabíjecího konektoru vašeho iPhonu. Velmi časté připojování a odpojování kabelu vede k jeho rychlejšímu opotřebení, v případě připojení poškozeného kabelu dokonce může hrozit riziko zkratu a oprava takové závady není zrovna nejlevnější. Bezdrátové nabíjení eliminuje tento problém a nemusíte se bát toho, že by jste připojili nekvalitní kabel, který by vám snižoval "Zdraví baterie" nebo v horším případě umožnil vznik zkratu přímo na základní desce.

4) Nebude to mezi námi jiskřit

Co si budem, šance na zkrat je vyšší u drátového nabíjení. Nabíjecí kabely se při používání časem opotřebují a může dokonce popraskat i ochranná bužírka. Bezdrátové nabíječky jsou navrženy tak, že jediný kabel, který do nich vede, je většinu času nehnutě připojený a také byly navrženy tak aby minimalizovaly riziko přehřátí, či jiných potenciálních problémů spojených s nabíjením, a logicky tedy bez nutnosti připojit kabel do telefonu nehrozí takové riziko poškození základní desky zkratem. Díky tomu je bezdrátové nabíjení nejen pohodlnější, ale i bezpečnější pro Váš iPhone. 

natrzeny kabel

 

5) Make estetika Great Again

Budeme se opakovat, ale změť kabelů prostě není hezká. Ani praktická. Bezdrátové nabíječky mají často elegantní a moderní design, který se skvěle hodí do vašeho interiéru, ať už jí položíte na stůl v kanceláři nebo na noční stolek. Pohodlně pak můžete svůj iPhone položit na nabíjecí podložku a nechat ho nabíjet, aniž byste ho museli mít připojený jako pevnou linku.  Manipulace s telefonem je tak mnohem pohodlnější a během nabíjení a udržuje vaši pracovní plochu čistou a organizovanou.

 messy vs clean

Závěr

Bezdrátové nabíjení přináší mnoho výhod oproti tradičnímu kabelovému nabíjení. Nejenže eliminuje problémy se zamotanými kabely a opotřebováním konektorů, ale je také univerzální, bezpečnější a esteticky přitažlivější. Vyzkoušejte bezdrátovou nabíječku pro Váš iPhone a užijte si výhody, které přináší. Nezapomeňte sledovat náš blog a e-shop pro další tipy a triky, které vám usnadní život s vaším iPhone a dalšími elektronickými zařízeními.

 

Jakou bezdrátovou nabíječku Vám doporučíme?

Pokud máte iPhone řady 12, 13, 14 a vyšší, určitě stojí za zmínku ty bezdrátové nabíječky, které jsou vybavené funkcí Magsafe. Hlavní výhodou je, že se díky magnetům v těle telefonu iPhone sám "vycentruje" do polohy, kdy je přímo nad cívkou, takže zde nedochází k nechtěné ztrátě výkonu nabíjení kvůli špatnému uložení na podložku.

Pokud máte také i AirPods s bezdrátově nabíjeným pouzdrem nebo Apple Watch, můžete zvolit nabíjecí stanice pro více zařízení, takže jak jsme zmínili v článku, budete mít jednu nabíječku, jeden kabel a jeden obsazený port zásuvky pro všechno a bude to na nočním stolku nebo v kanceláři vypadat hezky.

Pokud máte iPhone bez Magsafe (takže například iPhone 8 / 8 Plus, X, XS, XS Max, XR nebo 11, 11 Pro / 11 Pro Max), pak vám doporučíme klasické bezdrátové nabíječky.

×