Jakou nabíječku vybrat pro iphone?

Pokud se rozhodnete koupit nový iPhone, pravděpodobně už nedostane nabíječku v balení. Apple od roku 2020 přestal z ekologických důvodu adaptrér k iPhonu dávat, je tedy potřeba vybrat ten vhodný pro Váš iPhone.

iPhone 12 a novější modely

Pro nové modely iPhone, jako jsou iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro a 12 Pro Max, je potřeba nabíječka s výkonem minimálně 20 W. Tyto telefony podporují technologii rychlého nabíjení a díky tomu můžete dobít baterii telefonu na 50% během pouhých 30 minut.

Je důležité si uvědomit, že pokud budete používat nabíječku s nižším výkonem, telefon se bude nabíjet pomaleji a budete muset trávit více času připojením k nabíječce.

76589_snimek-obrazovky-2023-01-23-v--14-17-09.png

Nabídku naleznete zde

 

MagSafe

Co je to MagSafe jsme popsali v tomto článku. Zde tedy jen ve zkratce uvedeme hlavní benefity:

  • Efektivní - Magnetická konstrukce se sama chytne na nejlepší pozici pro nejvyšší efektivitu přenosu energie
  • Bezpečné - MagSafe šetří jak konektor tak předchází zkratu při klasickém "drátovém" nabíjení
  • Praktické - Připojení MagSafe je jednoduché, jak pro nabíječky, tak pro další příslušenství (držáky, stojánky, peněženy...)
  • Elegantní - Většina příslušenství, které podporuje MagSafe je děláno s důrazem také na design, takže se bude vyjímat jak na pracovním stole, nočním stolku nebo v mřížce ventilace automobilu

Nabídku MagSafe nabíječek naleznete zde

iPhone 8-11Pro

Pro modely iPhone 8, 8 Plus, X, XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro a 11 Pro Max je doporučena nabíječka s minimálním výkonem 18 W pro rychlejší nabíjení. Tyto telefony také podporují technologii rychlého nabíjení, ale vyžadují nabíječku s vyšším výkonem než starší modely iPhone.

54832-3_snimek-obrazovky-2022-05-02-v--2-20-22-dop.png

Nabídku naleznete zde

iPhone 7 a starší modely

Pokud máte starší model iPhone, jako je iPhone 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, SE (první generace) a starší, můžete použít nabíječku s nižším výkonem, minimálně 5 W. Tyto telefony nepodporují technologii rychlého nabíjení, takže vám nebude užitečné používat nabíječku s vyšším výkonem.

18599-1_digitalni-nabijecka-hoco-c63a-2x-usb-10-5w

Vhodné nabíjecí adaptery naleznete zde

 

Je důležité si uvědomit, že i když používáte nabíječku s nižším výkonem, vaše baterie se stále dobije, ale bude to trvat delší dobu než s nabíječkou s vyšším výkonem.

Závěr

Když si kupujete novou nabíječku pro váš iPhone, je důležité si uvědomit, jakou nabíječku s kolika Watty váš telefon potřebuje. Pokud máte nový model iPhone, je nejlepší zvolit nabíječku s vysokým výkonem pro rychlejší nabíjení. Pro starší modely iPhone můžete použít nabíječku s nižším výkonem, ale budete muset počítat delší dobu, než se telefon dobije. Je také důležité si vybrat kvalitní nabíječku od renomovaného výrobce, který poskytuje dostatečnou ochranu proti přepětí a zkratu.

Pokud máte starší nabíječku a chcete rychlejší nabíjení, můžete vyzkoušet nabíječku s vyšším výkonem. Nicméně, před použitím nějaké nové nabíječky, se ujistěte, že je kompatibilní s vaším telefonem, a to včetně jeho specifikací a ochrany proti přepětí.

Výběr správné nabíječky s kolika Watty pro váš iPhone může být zpočátku matoucí, ale většina výrobců poskytuje informace o doporučených nabíječkách pro konkrétní modely telefonů, takže byste neměli mít příliš mnoho problémů s výběrem. Pokud nejste si jisti, jakou nabíječku byste měli použít, můžete se obrátit na výrobce telefonu nebo specialistu na elektroniku, kteří vám pomohou najít správnou nabíječku pro váš telefon.

Závěrem lze tedy říci, že správná nabíječka s kolika Watty pro váš iPhone je důležitá pro rychlejší a bezpečné nabíjení vašeho telefonu. Vyberte si kvalitní nabíječku od renomovaného výrobce a ujistěte se, že je kompatibilní s vaším konkrétním modelem iPhone.

×