Jak nastavit "skryté" tlačítko na zádech telefonu

V dnešní době jsou smartphony stále větší a přicházejí s množstvím funkcí, které se snaží umístit na co nejméně prostoru. Z toho důvodu se některé funkce mohou zdát skryté a těžko dostupné. Jednou z takových funkcí je skryté tlačítko na zádech iPhonu, které umožňuje rychlý přístup k určitým funkcím telefonu. V tomto článku vám ukážeme, jak toto skryté tlačítko nastavit.

Pokud jste iPhone uživatel, může se vám zdát, že na zádech telefonu není žádné tlačítko. To však není pravda. Novější modely iPhone mají skryté tlačítko na zádech telefonu, které může být použito k aktivaci určitých funkcí. Například, můžete si nastavit tlačítko pro rychlou spuštění fotoaparátu, hlasového nahrávače nebo jiné aplikace, které často používáte.

Nastavení tohoto tlačítka je velmi jednoduché. Stačí jen jít do nastavení telefonu a najít možnost "Skryté tlačítko" nebo "AssistiveTouch" (pomocné tlačítko). Tato funkce je k dispozici na všech novějších verzích telefonu iPhone.

Po aktivaci tlačítka můžete nastavit, které funkce chcete spustit stisknutím tohoto tlačítka. Například, pokud chcete použít tlačítko pro rychlé spuštění fotoaparátu, stačí kliknout na tuto možnost a vybrat "Camera" v seznamu funkcí.

Můžete také nastavit, jaké akce se mají provádět po dlouhém stisknutí tohoto tlačítka. Můžete například nastavit, aby se telefon vypnul nebo restartoval po dlouhém stisknutí.

Další výhodou této funkce je, že můžete měnit polohu tlačítka na zádech telefonu podle vašich potřeb. Například, pokud často používáte telefon s jednou rukou, můžete tlačítko přesunout na levou nebo pravou stranu telefonu.

V závěru, skryté tlačítko na zádech iPhone může být velmi užitečné pro rychlé spouštění často používaných funkcí. Nastavení tohoto tlačítka je velmi jednoduché a může Vám usnadnit práci. 

×