Jak správně nabíjet iPhone

Každý kdo má iPhone chce aby mu jeho baterie během dne vydržela co nejdéle a stejně tak její životnost. Výměna baterie dnes není nic extrémně nákladného, avšak není tomu potřeba zbytečně "jít na proti". Jak správně iPhone nabíjet, aby vydržela baterie co nejdéle a potřeba výměny baterie se oddálila co nejvíce vám poradíme níže:

1. Používejte kvalitní nabíječku

Používání neoriginálních nabíječek bez platného CE může způsobit problémy s telefonem a baterií, a dokonce může být i nebezpečné. Na nabíjecích kabelech a síťových nabíječkách se nevyplatí šetřit. V lepším případě to odnese pouze iPhone, v horším případě to může vést až k vznícení a požáru. Všechny nabíječky, které máme v nabídce disponují všemi nezbytnými certifikacemi a ty nejnovější mnohdy mají také funkci inteligentního nabíjení, takže poznají, kolik "šťávy" do vašeho jablíčka pustit.

2. Nepoužívejte telefon při nabíjení

Používání telefonu při nabíjení může způsobit přehřátí telefonu, což může poškodit baterii a tedy zkrátit celkovou životnost telefonu. Pokud tedy nabíjíte svůj iPhone, měli byste ho nechat nabíjet bez jakéhokoliv používání, pokud to situace umožňuje.

3. Zapněte si "Optimalizaci nabíjení"

iPhone je chytrý telefon, co se o sebe umí starat. Jednou z těchto samo-seto funkcí je takzvané optimalizované nabíjení. Zjednodušeně řečeno tato funkce zajišťuje co nejefektivnější správu nabíjení tak, že si zapamatuje, kdy pravidelně telefon nabíjíte a kdy vstáváte. Telefon pak nechá napříkald v noci nabít na cca 80 % kapacity a hodinu před tím, než máte bdík, dobije zbytek do 100 %, aby tam teď 100 % nebylo celou noc zbytečně. 

4. Nenabíjejte telefon v obalu 

Zní to trochu neprakticky, ale dlouhodobé nabíjení s nasazený krytem neprospívá telefonu, ani baterii iPhonu. Je lepší tedy telefon při nabíjení z obalu vyjmout nabíjet iPhone "na Adama" :-)

 

5. Nevybíjejte baterii iPhonu pod 20 %

Stejně, jako kdyby jste iPhone nabitý na 100 % zavřeli na týden do šuplíku, bude baterie trpět pokud jí neudržujete alespoň nad 20 % její kapacity. Už neplatí, že se musí telefon "totálně" vybít a pak nabít do plna. Dnešní Lithium-Iontové baterie fungují na trochu jiném principu a je pro ně lepší, pokud je udržujete mezi 20 až 80 % stavu baterie. Vybití si tedy hlídáte sami a to přebíjení vám pohlídá šikovná "Optimalizace nabíjení"

Kvalitní nabíječky můžete zakoupit ZDE

×