Ochrana displeje? Víme, co Vám pomůže.

GLASS FO RIPOHN E7

Všichni si dokážeme představit tu bolest ve chvíli, kdy nám na zem spadne náš nový telefon nebo tu situaci, kdy se nám na displeji objeví jakýkoli vryp. Není to nic příjemného a už vůbec ne, když následně vidíme cenu za opravu displeje. Ponechat displej v původním pěkném stavu přitom není vůbec složitá záležitost, stačí jen vědět jak na to. Tady máte pár tipů! 

Tvrzené sklo

8653_d7072f21-1091-4315-a390-453ad5862f66_v

Možností, jak ochránit displej Vašeho iPhonu, je nespočetně mnoho. Nejosvědčenější z nich je však tvrzené sklo. My osobně máme dva druhy. 3D ochranné sklo, které Vaše zařízení ochrání od okraje k okraji a pokryje celý displej. A možností číslo dvě nabízíme 2,5D sklo, které ochranní značnou část displeje, ne však rohy zařízení, jelikož nedosahuje úplně až po okraj. Proto doporučujeme sklo 3D. Sklo ochrání Váš telefon nejlépe díky tomu, že nejen zachytí škrábance a prach, ale při pádu, ve většině případů, se rozbije právě sklo a ne displej. Díky tomuto je sklo jednoznačně volba číslo jedna a její aplikace také není žádná věda.

Na trhu lze nalézt spoustu skel různých velikostí, odlišných značek a jiných cenových kategorií. Jak jsme výše uvedli, tak nejlepší volbou je určitě sklo, které ochrání celý displej od okraje k okraji, chránící celý přední displej včetně senzorů, kamery a reproduktoru. Důležitým poznatkem při výběru skla je to, aby byl kompatibilní s Vašim krytem. Mnohdy se totiž stává, že kryty přesahují až na displej a sklo tím vytlačují. Poté vnikají bubliny a ochrana není plně účinná. Proto upozorňujeme být obezřetní při výběru onoho skla.

Existují kompromisy mezi ochrannou displeje telefonu a krytem. Nazýváme to tzv. Case Friendly skla neboli 2,5D atd. Již zmíněno v předchozím odstavci, že tato skla pokrývají téměř celou plochu displeje, nicméně nezasahují až po okraj, ale končí těsně vedle nich. Díky tomu tak můžete mít jakýkoli typ krytu bez jakéhokoli strachu, že sklo bude vytlačeno a zároveň budete mít ochranu zad i přední strany telefonu. 

Zde naleznete nabídku ochranných 2.5D skel

Zde naleznete nabídku ochranných 3D skel

Ochranná folie

25528050_1920-1920 

V případě, že chcete svému zařízení dopřát jen základní ochranu, tak nejlepší možností je ochranná fólie. Ta se na iPhone aplikuje, stejně jako sklo, nalepením. Fólie je výjimečná tím, že s displejem splyne a prakticky není vidět. Tato alternativa je ale o dost méně ochranná jako sklo. Zachytává sice škrábance a lehčí vrypy, ale podaři-li se Vám telefon upustit, tak s největší pravděpodobností se displej poškodí. U větších vrypů je také šance proděravení fólie a následné poškození displeje pod ní. Cenová relace je ale výrazně nižší oproti skla, tudíž při opatrném zacházení s telefonem se určitě tato možnost vyplatí.  

Zde naleznete nabídku folií pro Váš iPhone

Robustní kryty

Rugged-Cover-Case-for-Xiaomi-Redmi-7A-Case-Xiaomi-Redmi-7-Note-7-pro-Bumper-Shockproof

Displej se nemusí chránit jen pomocí skel či fólií, ale také robustními kryty. Ty mají totiž přesah přes okraje na displej a tudíž při pádu na hrany telefonu či položení zařízení displejem dolů, dokáží přední stranu mobilu ochránit. Některé druhy krytů jsou složeny ze dvou částí a to tak, že ta první je přes displej a druhá přes záda telefonu. Je to na podobné bázi jako ochranné sklo, akorát se nelepí na onu obrazovku. Značná nevýhoda těchto krytů je jejich objemná velikost a kontroverzní design. Jednoduše telefon s tímto krytem do úzkých kalhot, sukní či malých společenských kabelek, jen tak nestrčíme. 

Zásady opatrného používání

Udržovat svůj displej jako nový lze i bez jakýchkoli investic. Stačí pouze se zařízením zacházet opatrně a vyhnout se jakýkoli jednoduchým chybám. Mezi základní chybu, kterou dělá 90% naši populace, je dávání telefonu do kapes, přihrádek batohu či kabelky, mezi klíče, mince a jiné ostré a kovové předměty. To iPhonu samozřejmě nevyhovuje a postupně to displej poškrábe nebo znehodnotí. Dalším problémem je pokládání telefonu na znečištěnou plochu, kde i miniaturní nečistoty mohou způsobit velkou paseku. Telefon obsluhujme s čistýma rukama a nepoužívejme různé čistící prostředky, to zařízení také nepomáhá. Jakmile toto všechno dokážeme eliminovat, displej vydrží jako nový rozhodně déle než když to budeme zanedbávat. 

Bohužel opatrnost vždy nepomáhá

243363577_4377848015583696_8664729554408996519_n

Naneštěstí i přes to, že budeme nadmíru opatrní, může se stát, že se displej jakkoli poškodí, praskne a bude se muset vyměnit. V této smutné situaci je však nejchytřejší nechat to na odbornících a proškolených lidech. V takovém případě Vám rádi na naši prodejně pomůžeme. Servisní úkony děláme denně a lze u nás zakoupit jak tvrzená skla, tak ochranné fólie. Budeme se na Vás těšit! 

Navštívit servis
×